posti logo
Ajankohtaista Postilla

Posti avaa laajennetun pakettiautomaatin Vantaan Kivistön OmaPosti-kioskiin 30.1.

27.1.2023

Laajennamme palveluitamme Vantaan Kivistössä. Kivistön OmaPosti-kioskiin avataan 30.1. entistä suurempi pakettiautomaatti, jossa on yhteensä 736 lokeroa paketeille. Automaattiin mahtuu jatkossa kaksinkertainen määrä paketteja aiempaan verrattuna.

”Kivistö on kasvavaa aluetta ja siellä on ollut tarvetta isommalle automaatille. Paketteja on välillä pitänyt noutaa hieman kauempaa. On hienoa, että nyt yhä useampi saa paketin lähelle kotiaan”, aluepäällikkö Kari Reimi kertoo.

OmaPosti-kioskissa voi hoitaa yleisimpiä postiasioita itsepalvelupäätteellä. Siellä voi paketin noutamisen lisäksi lähettää ja maksaa paketteja ja kirjeitä. Kioskista saa suoran yhteyden Postin asiakaspalveluun.

Postin automaatit palvelevat myös K-Market Kivistössä ja Kivistön aseman Alepassa. Automaatin voi valita paketin noutopaikaksi verkkokaupan kassalla.

Jaa: